Jaki top wybrać - no wipe czy zwykły top coat?

Top no wipe czy może ,,zwykły’’ top coat? To pytanie zadaje sobie wiele z Was. 

Przeczytaj i dowiedz się co wybrać! 

Top to, najwyższa (topowa) warstwa manicure hybrydowego. To top nadaje paznokciom przepiękny połysk lub satynowo-matowe wykończenie.  Zabezpiecza  również kolor lakieru hybrydowego, a w połączeniu z pozostałymi produktami, zapewnia stylizacji maksymalną trwałość.

Top coat to must have podczas wykonywania manicure.

Topy z zasady dzielą się na dwa rodzaje - te które mają lepką warstwę dyspersyjną i te które jej nie mają tak zwane TOP NO WIPE. 

Do opisania Top no wipe, posłużę się ulubionym topem no wipe Studios Didier :)

TOP NO WIPE - podstawowa różnica

Top no wipe Studios Didier jest zdecydowanie moim ulubieńcem! Charakteryzuje go brak warstwy dyspersyjnej - czyli brak lepkiej warstwy, jaką mamy np. na lakierze po utwardzeniu go w lampie. 

Co ważne Top no Wipe Studios Didier, nie wymaga przemywania cleanerem. Oznacza to, że po utrwaleniu w lampie z topem już nic więcej nie trzeba robić. O jednej produkt i jedną czynność mniej. Co pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu! 

Właśnie dlatego top nazywany jest topem bez przemywania - "no wipe" to w tłumaczeniu z języka angielskiego "bez wycierania".

TOP DLA MIŁOŚNICZEK PYŁKÓW

No wipe jest idealny dla osób, chcących dodać swojej stylizacji trochę blasku i blichtru. Pragniesz metalicznych paznokci, efektu lustra czy holo? 

Do tego Top no wipe jest niezbędny, ponieważ na zwykłym topie nie jesteś w stanie uzyskać pożądanych efektów! 

Na rynku dostępne są także topy z drobinkami. Didider Lab posiada 2 takie topy, które odmieniają całkowicie stylizację! Na dole przykład Topu z drobinkami na czarnym lakierze.

 

TOP KTÓRY BARDZIEJ BŁYSZCZY

Połysk tafli wody wyróżnia manicure hybrydowy. Twoje paznokcie posiadają połysk nawet po 3 tygodniach noszenia manicure! Ale … aby tak się stało musisz mieć dobry TOP, który nie ulega zmatowieniu podczas użytkowania. 

Z definicji top no wipe błyszczy bardziej od ,,zwykłych’’ topów, niektórzy uważają, że winą za ten mniejsz blask zwykłych topów można obarczyć Cleaner, którym przecierami zwykły top i ... jest to całkowita prawda.

Top No wipe Studios Didier daje większy połysk niż zwykły top, co więcej nie poddaje się on matowieniu, które mogłoby zepsuć efekt idealnych paznokci.

TRWAŁOŚĆ - ZARYSOWNIA 

Pewnego czasu chodziły pogłoski, że top no wipe nie ma takiej trwałości jak zwykłe topy, nie daj się zwieść - nie jest to prawdą!

Top No wipe Studios Didier jest tak samo trwały i odporny na zarysowania jak zwykły top. Nie poddaje się rysą, a jego trwałość jest zdecydowanie większa, niż niektórych zwykłych topów. Co więcej, ma on taką konsytencję, że jest on łatwiejszy w użytkowaniu do tego samopoziomuje się, przez co zapobiega powstawaniu ,,pofalowanej'' płytki paznokcia.

Pamiętaj jednakże, że produkt produktowi nie równy, co za tym idzie ważny jest skład topu. Profesjonalne firmy do manicure nie pozwolą sobie na wypuszczenie słabej jakości produktu  

tak np. Top no wipe Studios Didier od Didier Lab - nie ulega zarysowaniom, nie matowieje i uchodzi jako jeden z najbardziej połyskujących topów dostępnych na rynku!

Czy ,,ZWYKŁY’’ TOP jest zły? Oczywiście, że nie. 

 

W zasadzie topy te różnią się kilkoma podstawowymi rzeczami -  

  1. zwykły top nie jest tak błyszczący jak top no wipe

  2. w zwykły top nie można ,,wetrzeć’’ niektórych pyłków jak mirror czy syrenka. 

  3. zwykły top musimy przetrzeć cleanerem, więc potrzebujemy o 1 produkt więcej

 

Wybór należy do Was, ja ze swojej strony uwielbiam top no wipe i uważam, iż jest on bardziej uniwersalny i po prostu ładniej się prezentuje na manicure.

 

 

kup teraz