Czym jest kauczukowa baza do paznokci?

Czym różni się Kauczukowa Baza od zwykłych baz budujących.
Sprawdź czy Rubber base jest dla Ciebie odpowiednia.

Kauczukowa baza to idealny produkt dla problematycznej płytki paznokcia z wgłębieniami, paznokci cienkich, łamliwych i bardzo elastycznych. Dla osób, które nie chcą używać żelu do nadbudowy czy przedłużania. 

Dlaczego? 

Bez wątpienia pięknie wykonany manicure przyciąga spojrzenia, ważny jest kolor paznokci oraz to, jakie zdobienia lub ozdoby do niego dobierzemy. Natomiast dziś zgłębimy temat tego, co jest niewidoczne gołym okiem, tego co kryje się pod wszystkimi dekoracjami. Oczywiście jest to baza do lakierów hybrydowych.

Dlaczego jest to takie ważne? Baza do paznokci hybrydowych to podstawowy produkt dzięki któremu manicure wytrzymuje nawet najcięższe warunki z jakim przyjdzie mu się zmierzyć podczas codziennego noszenia. 

Dobra baza powinna wzmocnić płytkę paznokcia, wygładzić ją i wyrównać, a przede wszystkim sprawić, że produkty których używamy do zrobienia perfekcyjnych paznokci hybrydowych będą miały bardzo dobrą przyczepność. Na rynku dostępne są różne bazy, co daje nam możliwość dobrania idealnego produktu do płytki paznokcia, którą posiadamy lub, którą posiadają nasze klientki. Oczywiste jest, że różnią się one wieloma czynnikami np. gęstością, trwałością czy chociażby możliwościami. 

Na naszym rodzimym rynku coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się kauczukowa baza do paznokci hybrydowych. Co nie jest dziwne, bowiem nasze sąsiadki chociażby z Rosji bazę kauczukową zachwalają już od dłuższego czasu.

Porozmawiajmy więc, czym różni się kauczukowa baza od innych baz.

 Odporność na uszkodzenia mechaniczne

Jest to podstawowa i najważniejsza różnica pomiędzy bazą kauczukową, a jakąkolwiek inną bazą do paznokci. Osobiście dodam, że osoby używające kauczuku kochają ten produkt właśnie za tą cechę.

Mowa o ELASTYCZNOŚCI. 

Baza kauczukowa w porównaniu z ,,podstawowymi'' bazami budującymi które są twarde, ciągle pracuje razem z paznokciem. Chodzi tu o jej strukturę, która zapobiega uszkodzeniom powstałym na skutek o silnych uderzeń czy chociażby przytrzaśnięć paznokcia. 

Podczas uderzenia w twardą powierzchnię normalna baza budująca, która cechuje się twardością może odprysnąć, ulec pęknięciu lub złamaniu, co skutkuje złamaniem naturalnego paznokcia, a czasami dotkliwym oderwaniem się płytki od skóry palca. To największa wada tego typu produktów. 

Kauczuk natomiast podczas uderzenia będzie pracował razem z Twoją naturalną płytką przez co ulegnie lekkiemu wygięciu, co amortyzuje uderzenie i nie dopuści do pęknięcia czy złamania paznokcia. 

Gęsta vs płynna.

Zwykłe bazy do lakierów hybrydowych są bardziej płynne, łatwo spływają i wymagają sporej umiejętności kontrolowania bazy na płytce przed utwardzeniem jej w lampie. Są one idealne dla osób, które posiadają dużo wprawy w robieniu paznokci, dla płytki normalnej a także dla tych których płytka paznokcia nie jest szczególnie wymagająca przez co należy rozumieć, że nie jest słaba i nie posiada żadnych defektów w postaci wgłębień. Co jest bardzo istotne na takiej bazie nie zbudujemy odpowiednio paznokcia.

Kauczukowa baza jest gęsta, a nawet powiedziałabym, że jest bardzo gęsta, tak jak i inne specjalistyczne bazy przeznaczone do budowy paznokcia. Przez swoją konsystencję baza kauczukowa nie spływa na skórki. Z łatwością zbudujemy odpowiedni kształt paznokcia, wyrównamy nierówności w płytce, co jest łatwe ponieważ kauczuk się samopoziomuje. Idealnie sprawdzi się u osób, których płytka nie jest idealnie równa, posiada wgłębienia. Poprzez łatwość nakładania bazy kauczukowej polecana jest zarówno dla profesjonalnych manicurzystów jak i osób początkujących.

Przedłużanie i nadbudowa

Kauczukowa baza zapewnia możliwość przedłużenia płytki paznokcia do ok. 5 mm, przeprowadzenia rekonstrukcji paznokcia i przywrócenia idealnego kształtu paznokcia. Sprawdzi się u osób, których paznokieć został złamany lub nadłamany, tych którzy chcą delikatnie wydłużyć swoją płytkę bez konieczności zakupu żelu do paznokci. 

*Na dole artykułu znajdziesz link do video, w którym wykonuję nadbudowę paznokcia przy użyciu kauczukowej bazy Rubber Base od Didier Lab.

Jak widzisz Rubber base sprawdzi się u każdego, nie ważne czy jesteś początkująca stylistką, czy mistrzem manicure z renomowanym salonem. Jest to extra trwała baza, cechująca się niezwykłą przyczepnością do naturalnej płytki paznokcia, dzięki czemu pozbędziesz się zapowietrzeń. Wytrzymuje nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, przez co możemy podziwiać piękny manicure przez bardzo długi czas. 

Unikaj baz niewiadomego pochodzenia, w których składzie mogą pojawiać się niekorzystne związki, które źle wpływają na skórę i płytkę paznokcia.

Polecam Ci używania baz renomowanych marek salonowych takich jak min. Didier Lab.

Więcej informacji o Kauczukowej Bazie Rubber Base znajdziesz TUTAJ.

kup teraz